Ноябрь 9, 2016
Попередні підсумки збирання ранніх зернових культур у 2016 році

Аналізуючи весь процес вирощування ранніх зернових у цьому сезоні слід відзначити, що наше підприємство знаходиться в пошуку нових технологічних елементів, які б підвищили врожайність культур, покращили якість зерна, знизили собівартість продукції.
Цей пошук повинен бути постійним – тільки таким чином можна рости, покращувати результати.
Валовий збір зерна в 2016 році склав 34643т. при середній врожайності пшениці 52,4ц/га, ячменю ярого – 31,2 ц/га, гороху – 37,9 ц/га.
За підсумками збирання ранніх зернових наше підприємство другий рік поспіль посідає перше місце в Слов’янському районі, але показники передових господарств області значно вищі і нам потрібно багато працювати в плані покращення результатів.
Є резерви підвищення врожайності, які знаходяться на поверхні такі, як: оновлення комбайнового парку, зменшення навантаження на обприскувачі, збільшення норм внесення мінеральних та органічних добрив, пошук більш врожайних сортів.
Є резерви суто технологічні, щоб при наявності технічних можливостей, матеріальній забезпеченості агрономи підприємства мали достатньо знань для управління посівами.
Так, при застосуванні регуляторів росту і сучасних фунгіцидів уже в цьому році окремі поля звичайного дворядного ячменю дали по 50 ц/га, також добре себе показав сорт шестирядного ячменю Геліос – 49 ц/га.
В цьому році ми повернулися до вирощування гороху – це і добрий попередник під озимину і дуже економічно вигідна культура, особливо при врожайності більше 3,5 т/га та наявності насіннєвого матеріалу власного врожаю.
Ні для кого не секрет, що дуже багато у виробництві залежить від професіоналізму як фахівців, так і механізаторів, водіїв.
Особливо хотілося б відзначити агрономів Сукова А.В., Білоуса В.О., Головко М.М., управляючих відділень Кабиша С.М., Перець М.М., Безсмельцева А.О., комбайнерів Анишка М.В., Яблочка Ю.Л., Ігнатенка Г.О., Горецького В.М., Буханцева В.В., механізаторів Кеню В.М., Куцика С.М., Завгороднього А.В., Лісняка О.О., Постоєва І.М., Бєлкіна К.О.